fbpx

Darmowa dostawa dla zamówień o wartości powyżej 300 zł!

LUILUK logo

Dostajemy wiele pytań dotyczących wklejania zdjęć do albumów, dlatego postanowiłam poświęcić pierwszy artykuł właśnie technice wklejania zdjęć. Jest to proste, ale wiem, że czasem boicie się, że zniszczycie fotografie czy album. 

Czego używać, a czego nie używać do wklejania zdjęć w albumie?

Do wklejania zdjęć powinniśmy używać tylko specjalistycznych, bezkwasowych klejów i przylepców do fotografii. Są to produkty, które nie wnikają w strukturę papieru i go nie niszczą. Zdjęcia nie kurczą się, nie będą pofałdowane i pozostaną na swoim miejscu. Jest to szczególnie ważne, kiedy wklejamy zdjęcia do „Twojego dzieciństwa”, ponieważ karty są cieńsze niż w albumach na zdjęcia i pod wpływem zwykłego kleju mogą się giąć, a po odwróceniu karty może powstać ślad. Kiedy używamy kleju są możliwe zmiany w albumie po jego wyschnięciu. Klej jest bardzo elastyczny i możemy z łatwością go usunąć, wystarczy delikatnie oderwać zdjęcie, a pozostały klej zrolować. W naszej ofercie znajdziecie takie kleje i przylepce duńskiej marki Henzo.

Jeśli zdecydujecie się na zwykły klej do papieru czy taśmę klejącą karty mogą się odkształcać, a zdjęcia kurczyć. Przy nieprecyzyjnym nakładaniu mogą także pozostawiać nieestetyczne ślady.

Jak wklejać zdjęcia?

1. Na początku przygotuj zdjęcia, które chcesz umieścić na danej stronie i obmyśl ich rozmieszczenie. Możesz zaznaczyć delikatnie ołówkiem punkty, które będą wyznaczały miejsce dla danego zdjęcia. 

2. Jeśli używasz przylepców każde zdjęcie podklej czterema przylepcami, po jednym w każdym rogu. Następnie oderwij niebieskie zabezpieczenia.

3. Jeśli korzystasz z kleju namaluj klejem prostokąt niedaleko końców zdjęcia lub cztery plamki w czterech rogach na odwrocie zdjęcia.

4. Umieść zdjęcie w zaplanowanym miejscu.

5. Dociśnij zdjęcie szmatką lub kawałkiem materiału, dzięki czemu nie zostawisz śladów na zdjęciach.

Gotowe! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *